مدل بالشت

شستن بالش ها اعم از کرک و پر و ابری و الیافی

  هرروز تقریبا به مدت ۸ ساعت سر و صورت خود را بر روی بالش ها قرارمی دهیم بنابراین شستن بالش و تمیز کردن آن اهمیت بسیار ویژه ای دارد .  برای جلوگیری از مشکلات تنفسی و عارضه های پوستی اگر بیش ازشش ماه است که بالش هایتان را نشسته اید بهتر است هرچه زودتر اقدام نمایید.

البته قبل از آن باید در نظر داشته باشید که شستن بالش های مختلف با توجه به نوع مواد مصرفی داخل آن یک سری نکات مهم دارد که قبل از شستن بالش خود، پیشنهاد می کنیم تا آخر این مطلب همراه ما باشید و این نکات را در نظر بگیرید.

شستن بالش

برای آشنایی شما عزیزان، دستور شستن بالش های مختلف در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است:

بالش مدل کرک یا پشم را چگونه بشوریم؟

بالش کرک یا پشم هم بوسیله دست و هم ماشین لباسشویی قابل شستشو می باشد. اگر بالش شما دستور شستشو دارد حتما مطالعه کنید و اگر دستور شستشو ندارد می توانید از دور ملایم لباسشویی و آب گرم استفاده نمایید . همچنین برای حفظ تعادل ماشین لباسشویی می توانید دو بالش را باهم شستشو دهید .

در شستن بالش پر چه نکاتی را حتما باید رعایت کنیم؟

  خوشبختانه این مدل بالش هم درماشین لباسشویی قابل شستشو می باشد.

فقط باید مطمئن شوید که هیچ سوراخی در رویه بالش وجود ندارد و از مقدار کمتری شوینده (ترجیحا مایع لباسشویی)استفاده نمایید. برای خشک شدن بهتر و جلوگیری ازجمع شدن الیاف یا پودر گوشه ی کار می توان از ۲ یا چند توپ تنیس استفاده کرد.

همچنین برای حفظ تعادل ماشین لباسشویی می توان از ۲ عدد بالش هم زمان استفاده کرد و مهم ترین نکته اینکه در مرحله خشک کردن از دور پایین خشک کن استفاده شود و برای خشک شدن کامل بالش ها آنها را چندساعت در هوای آزاد قرار دهید .

بالش مدل ابری یا مموری فوم را می توان شست؟

این مدل از بالش ها قابل شستشو نیستند و شما حتما می بایست روکش آنها را زود به زود شستشو دهید . برای گرفتن گرد و غبار بالش ها می توانید از جاروبرقی استفاده کنید.

نحوه‌ی خشک کردن بالش از مدل الیافی بعد از شستن را مهم بدانید.

این بالش ها کاملا قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند البته با توجه به دستور شستشوی هر محصول.نکته اصلی آب گیری با دور پایین خشک کن و خشک کردن محصول در هوای آزاد می باشد.

کلیه محصولات تولید شده در شرکت خانه منسوجات آکو دارای دستور  شستشو هستند و مدل بالش الیاف طبیعی از قبیل پشم و بامبو و پنبه که به واسطه ماهیت الیاف روش شستشوی حساس تری دارند دارای ۲ لایه استری از جنش پنبه می باشند که نفوذ آلودگی رو به الیاف داخل بالشت تا حد خیلی زیادی کاهش می دهد .

بالش ها به خاطر گرما و رطوبت محل بسیار مناسبی برای رشد باکتری ها هستند پس حتما در نظافت بالش ها و روبالشتی های خود خیلی دقت کنید .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی