تشک، اتاق خواب

تشک خوب و داشتن خواب خوب

امروزه داشتن خواب خوب در شب یکی از مهمترین اعوامل موثر بر موفقیت افراد است. یکی از اجزایی که می تواند به داشتن خواب خوب کمک کند داشتن تشک خوب است. لذا روز به روز تغییرات زیادی با پیشرفت تکنولوژی و علم در صنعت کالای خواب از جمله تشک، بالشت و … اتفاق می افتد.

همانطور که همه ی ما می دانیم هر انسان به صورت میانگین معادل یک سوم عمر خویش را در خواب سپری میکند پس میزان ذکر شده به قدری زیاد هست که باید حتما از وسایل استاندارد و مناسب برای آن استفاده کرد.

تشک ها وسیله هایی هستند که برای راحتی خواب و جلوگیری از نفوذ سرما و رطوبت به بدن در حال خواب طراحی و ساخته شده است.

در گذشته تشک ها به چه صورت بودند؟

تاریخچه ی تشک ها مربوط به ۷۷۰۰۰ سال پیش و در افریقا می باشد اولین نمونه ای که شبیه به تشک کشف شده است از نی و گل سرخ سرخ تشکیل شده بوده است .

با پیشرفت و تکامل انسان رخت خواب آن ها نیز پیشرفت کرد و بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد مسیح فرامند مصر باستان برای جلوگیری از حمله مار و سایر جانوران بستر خود را بالاتر از سطح زمین و با استفاده از چوب می ساختند.

مواد تشکیل دهنده بستر ثروتمندان از چوب و پشم و مواد تشکیل دهنده بستر فقرا از نی و علف بوده است .

در دوران رنسانس تزئین بیشتر از پیش شد در اروپا تخت تشکیل شده از چوب و دو ستون در پایین تخت بود و اندازه بزرگتری نسبت به تخت های معمولی داشت. برای حفظ بیشتر حریم شخصی دور تا دور تخت ها با پرده بزرگ پوشانده می شد.

قرن ۱۷ و ۱۸ اوج استفاده از تخت بود و میزان تزئین تخت و پارچه های به کار برده شده نمادی از میزان ثروت صاحب خانه بوده . تشک مورد استفاده دراین دوران از پنبه ساخته می شد که از کاه نرم تر و راحت تر بود .

در قرن ۱۹ شکل و شمایل تخت ها به شکل خیلی ساده تری تغییر پیدا کرد و در سال ۱۸۷۰ تشک ها به شکل دیگری به خود گرفت و در این سال فنر در داخل تشک مورد استفاده قرار گرفت و فریم فلزی متداول تر شد .

تشک خوب

مشخصات تشک خوب چیست؟

در مدل هایی که توسط هانیریش و سسفال اختراع شد، از فنرهای مورد استفاده در ارابه ها در تولید این تشک استفاده می شد این نوع جدید در ابتدای امر محبوبیت نداشت ولی با گذشت زمان از دهه ی ۱۹۳۰ فروش آن ها افزایش پیدا کرد و تا کنون هم ادامه دارد .

پس از تشک های فنری استفاده از موارد شیمیایی مثل فوم ها و مموری فوم ها از سال ۱۹۹۱ برای تشک بیمارستان ها و برای افراد بی حرکت رایج شد و کم کم راه خود را در تولید تشک های مورد استفاده در منزل نیز باز کرد.

مدل دیگری از آن‌ها که بسیار کاربردی و مورد استفاده تمامی خانواده ها می باشد تشک های میهمان هستند که به شکل رخت خواب های ژاپنی که هم اکنون نیز در ژاپن مورد استفاده قرار می گیرند تولید می شود .

ویژگی تشک‌های خانه منسوجات آکو

شرکت خانه منسوجات آکو با تولید ست های میهمان که دارای ویژگی های خاصی از قبیل سبکی ، کم حجمی و با استفاده از بهترین متریال و با رنگ های بسیار متنوع توانسته نیاز بخش بزرگی از بازار کالای خواب را تامین نمایند .

استفاده از تشک های میهمان در زندگی های امروز بسیار رایج می باشد این تشک ها اتاق خواب شما را کامل و زیبا می کنند و خواب بسیار راحت برای شما عزیزان به ارمغان می آورند .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این را به اشتراک بگذارید

کپی لینک در کلیپبورد

کپی